Schola liturgiczna w Tarnowie Mościcach powstała pod koniec 2008 roku. Po kilkuletnim doświadczenia śpiewania to tu, to tam postanowiliśmy w końcu osiąść (bynajmniej nie na laurach:) ). Ksiądz Artur przyjął nas hojnie pod skrzydła swej parafii i tak oto zaczęliśmy się tutaj spotykać.

Głównym bodźcem do powstania naszej grupy była chęć ukazania piękna liturgii obecnego w szczególny sposób w śpiewie. Kto śpiewa wszak dwa razy się modli… Pośrednim motywem okazała się możliwość wykorzystania zakopanych talentów osób z parafii. Wciąż mamy nadzieję, że koś jeszcze do nas dołączy:)

Śpiewamy pieśni na cztery głosy (sopran, alt, tenor i bas). Wykorzystujemy przede wszystkim utwory z dominikańskiego śpiewnika Niepojęta Trójco, ale również nieco świeższe kompozycje muzyków związanych ze środowiskiem dominikańskim, a także bardzo znane śpiewy wspólnoty z Taize.

Nie jesteśmy profesjonalistami. Wiemy, że dużo pracy przed nami, aby śpiew był piękny. Płynie on jednak prosto z naszego wnętrza, co do pewnego stopnia usprawiedliwia powstające niedoskonałości. Mamy nadzieję, że z czasem i sam warsztat uda nam się podciągnąć.

Zapraszamy do wspólnego śpiewania. Nie musisz być muzykiem, wystarczy dobry słuch i odrobina chęci.

Odpowiedzialny: Łukasz Majewski

Opiekun: Ks. Proboszcz