• Uroczystość
    NMP Królowej Polski
    fot. Mariusz Kasiński
  • Wigilia Paschalna
    Procesja Rezurekcyjna
    fot. Mariusz Kasiński
  • Wielki Piątek
    Męki Pańskiej
    fot. Mariusz Kasiński
  • Wielki Czwartek
    fot. Mariusz Kasiński
  • Niedziela Palmowa
    Męki Pańskiej
    fot. Mariusz Kasiński
  • Bierzmowanie
    2026
  • Módlmy się o pokój
    Pomagajmy

X Niedziela Zwykła – 07.06.2026

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA

7 czerwca 2026 r.

  1. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy wspomnienie:
  • w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej
  • we czwartek – św. Barnaby, Apostoła
  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę – Niepokalanego Serca Maryi

  1. Jutro spotkanie Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa, a następnie Eucharystia z intencji Apostolatu.

  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę św. i procesję eucharystyczną o godz. 6.00 i 18.00. Od najbliższej soboty do końca czerwca nabożeństwa do Serca Bożego będą celebrowane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

  1. W związku z wydłużeniem się czasu porannej Eucharystii w oktawie Bożego Ciała, w dzień powszedni nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Intencje Mszy św. będą wywieszone w gablocie. Prosimy o zapoznanie się z grafikiem.

  1. We czwartek, 11.06, zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię o godz. 17.00 i procesję eucharystyczną. Po nabożeństwie odbędzie się błogosławieństwo dzieci oraz wianków z tegorocznych ziół i kwiatów. Po Eucharystii kończącej oktawę Bożego Ciała zapraszamy rodziców z dziećmi i wszystkich parafian na plac św. Antoniego, gdzie przy grillu i muzyce będziemy kontynuować nasze spotkanie. Małżeństwa z Domowego Kościoła przygotują dla dzieci różne atrakcje i zabawy oraz małą gastronomię.

  1. Składamy serdeczne podziękowanie Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy Policji za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas procesji. Dziękujemy rodzicom, którzy przyszli ze swoimi dziećmi, także pierwszokomunijnymi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św. Gorąco dziękujemy tym, którzy przygotowali ołtarze polowe. Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za złożone do puszki ofiary na kwiaty, które zdobiły ołtarze polowe na Boże Ciało, a teraz ubogacają wnętrze naszego kościoła. Pięknie przystrojone ołtarze były świadectwem wiary i znakiem wdzięczności Panu Bogu za Jego dary i łaski. Dziękujemy także wszystkim, którzy przynoszą do świątyni płatki kwiatów do sypania w czasie eucharystycznej procesji.

  1. Prosimy, aby wybierając się do kościoła pamiętać o  odpowiednim i godnym stroju. Świątynia jest Domem Boga, miejscem modlitwy i religijnego skupienia. Nasz strój w kościele i podczas liturgii (także na zewnątrz świątyni) świadczy o nas jako chrześcijanach i jest znakiem szacunku dla świętego miejsca.

  1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto na potrzeby parafii, w tym na renowację drzwi wejściowych. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę. Wyrażając naszą wdzięczność za tę materialną pomoc, zapewniamy o modlitwie za Ofiarodawców, zwłaszcza w każdą środę wieczorem podczas Eucharystii.

  1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. W modlitwach pamiętamy o wszystkich chorych, a także o tych, którzy wyjechali z Mościc i przebywają na obczyźnie z dala od rodzinnego domu.

  1. Proszono nas o ogłoszenie: Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20, grono pedagogiczne, rada rodziców oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej zapraszają na szkolny piknik rodzinny, który odbędzie się 13.06 w godz. 14.00-17.00 na obiektach szkoły. Przewidujemy oprócz występów uczniów szkoły, wiele atrakcji: kiermasze kulinarne, książkowe, wyroby gastronomii szkolnej. Będą również ciekawe stoiska prowadzone przez nauczycieli i rodziców oraz pokazy sprawności fizycznej.

  1. Z naszej parafii odeszły do wieczności: śp. †Władysława Musiał z ul. Kasztanowej oraz †Maria Bommersbach z ul. Traugutta. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 31.05.2026 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

31 maja 2026 r.

  1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji 10-lecia kanonizacji o. Stanisława Papczyńskiego

Drodzy Diecezjanie!

W bieżącym roku przypada dziesiąta rocznica kanonizacji ojca Stanisława Papczyńskiego – wybitnego syna ziemi sądeckiej, założyciela Zakonu Marianów, a także patrona dzieci nienarodzonych, rodziców oczekujących potomstwa oraz orędownika dusz czyśćcowych. Postać tego świętego rodaka z Podegrodzia jest dla nas nieustannym wezwaniem do gorliwej wiary i miłości wobec drugiego człowieka. W duchu wdzięczności za dar wyniesienia na ołtarze naszego rodaka, zapraszam serdecznie do udziału w dziękczynnej Mszy Świętej, która będzie sprawowana w niedzielę, 7 czerwca o godzinie 11:00, w kościele parafialnym w Podegrodziu. Niech wspólne świętowanie w miejscu narodzin św. Stanisława Papczyńskiego stanie się dla nas okazją do umocnienia wiary w nas samych i naszych rodzinach. Tych wszystkich, którzy z racji wieku lub choroby nie będą mogli przybyć do Podegrodzia, zachęcam do łączności za pośrednictwem transmisji radiowej naszego diecezjalnego Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Z serca błogosławię wszystkim Diecezjanom i polecam Was opiece świętego o. Stanisława Papczyńskiego. † Andrzej Jeż, BISKUP TARNOWSKI

  1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy wspomnienie:
  • w poniedziałek – św. Justyna
  • w środę – śś. Karola Lwangi i Towarzyszy
  • w piątek – św. Bonifacego

  1. W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30.

  1. Serdecznie zapraszamy dorosłych oraz młodzież na kolejną katechezę o Eucharystii. Spotkanie odbędzie się w auli „Mostu”, we wtorek o godz. 19.00, a poprowadzi je ks. Dawid.

  1. We czwartek, obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w niedziele. Msza św. o Najświętszej Eucharystii będzie celebrowana o godz. 10.00. Na Mszę św. i procesję eucharystyczną zapraszamy dzieci z klas trzecich, które w maju przyjęły pierwszą Komunię św. Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne

  1. W uroczystość Bożego Ciała Eucharystii o godz. 10.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi neoprezbiter ks. Konrad Kramarczyk, który w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską.

  1. Po Mszy św. w kościele, przejdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Zbylitowską, Kolejową i Letnią. Już teraz serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy włączają się w przygotowanie ołtarzy polowych. Dziękuję za ofiary złożone na zakup kwiatów. Jest to piękny dar serca za Eucharystię, otrzymane łaski i zachowanie od nieszczęścia.

  1. Przypominamy, że z racji procesji Bożego Ciała Msza św. z godz. 11.30 będzie odprawiona o godz. 12.30.
  2. Prosimy, aby wybierając się do kościoła i na procesję Bożego Ciała pamiętać o  odpowiednim i godnym stroju. Świątynia jest Domem Boga, miejscem modlitwy i religijnego skupienia. Nasz strój w kościele i podczas liturgii (także na zewnątrz świątyni) świadczy o nas jako chrześcijanach i jest znakiem szacunku dla świętego miejsca.

  1. Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła – w dniach dawnej oktawy – będzie codziennie po Eucharystii o godz. 6.00 i 18.00 (w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 i 17.00). W czasie oktawy nie będzie specjalnego nabożeństwa czerwcowego. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy śpiewali podczas procesji. W związku z wydłużeniem się czasu porannej Eucharystii w oktawie Bożego Ciała, w dzień powszedni nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Intencje Mszy św. będą wywieszone w gablocie. Prosimy o zapoznanie się z grafikiem.

  1. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę czerwca. W pierwszy piątek kapłani – w ustalonych godzinach – odwiedzą z posługą sakramentalną chorych.

  1. Zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę. Dziękujemy Kościołowi Domowemu i Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św. za organizację adoracji.

  1. W pierwszą sobotę Eucharystia z intencji Róż Różańcowych będzie celebrowana o godz. 19.30, a poprzedzi ją modlitwa różańcowa o godz. 19.00.

  1. Gorąco dziękujemy za ofiary na tacę i przesyłane na konto naszej parafii. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach i na konto na trwającą renowację drzwi wejściowych. Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serca, zrozumienie i gest chrześcijańskiej pomocy. Naszych Darczyńców polecamy Bożej Opatrzności i matczynemu wstawiennictwu naszej Patronki Maryi Królowej Polski

  1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy w nim omówienie najnowszej encykliki papieża Leona XIV „Magnifica humanitas” (Wielkość człowieczeństwa), w której podejmuje m.in. zagadnienie sztucznej inteligencji. Warto zwrócić uwagę na artykuł „Idą mężczyźni” o pielgrzymce mężczyzn do Piekar Śląskich i męskim przeżywaniu duchowości oraz na wiele innych interesujących artykułów.

  1. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. W modlitwach pamiętamy o chorych, przebywających w szpitalach, a także o tych, którzy wyjechali z Mościc i przebywają na obczyźnie z dala od rodzinnego domu.

  1. Proszono nas o ogłoszenie: Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20, grono pedagogiczne, rada rodziców oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej zapraszają na szkolny piknik rodzinny, który odbędzie się 13.06 w godz. 14.00-17.00 na obiektach szkoły. Przewidujemy oprócz występów uczniów szkoły, wiele atrakcji: kiermasze kulinarne, książkowe, wyroby gastronomii szkolnej. Będą również ciekawe stoiska prowadzone przez nauczycieli i rodziców oraz pokazy sprawności fizycznej.

  1. Z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. †Władysława Goryczka z ul. Kasztanowej, †Halina Leśniak z ul. Langiewicza oraz †Jerzy Kumecki z ul. Sienkiewicza. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.
W przygotowaniu…

msza-live

msza-live

mcas