Wierzę:
W święty kościół powszechny,
W świętych obcowanie,
Ciała zmartwychwstanie,
Żywot wieczny!

Wśród wielu rodzin zakonnych, jakie Duch Święty powołał do istnienia w kościele, jest również Zgromadzenie Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. Zostało założone w 1889 roku przez błogosławionego Ojca Honorata Koźmińskiego kapucyna, przy współudziale Wandy Olęckiej. Jest to zgromadzenie bezhabitowe. Misją tego Zgromadzenia jest niesienie pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym, organizując w to także ludzi świeckich. I w tym celu w ramach tego Zgromadzenia powstaje w 1985 r Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca, którego siedziba mieści się w Kobyłce k/ Warszawy. Patronami Dzieła są: Matka Boża Pośredniczka Łask i Św. Franciszek z Asyżu.

Od 17 października 1994 roku istnieje w naszej parafii grupa modlitewna Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca. Liczy obecnie ponad 70 osób. Członkowie są w różnym wieku. Są to kobiety i mężczyźni, a także małżeństwa. Spotykamy się w każdy drugi poniedziałek miesiąca. O godzinie 17:15 odmawiamy różaniec za dusze zmarłych, następnie uczestniczymy we Mszy Świętej, także w intencji dusz cierpiących w czyśćcu. Po Mszy Świętej spotkanie w Domu Katechetycznym. Członkowie Apostolatu włączają się także w inne formy modlitwy. W każdy pierwszy piątek miesiąca, a także w inne wyznaczone dni włączamy się w całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. W I piątek o godzinie 9:00 członkowie Apostolatu prowadzą Adoracje przed Najświętszym Sakramentem, modlitwy, pieśni. Następnie odprawiają Drogę Krzyżową za dusze w czyśćcu. Każdy członek Apostolatu biorący udział w Drodze Krzyżowej niesie zapaloną świece, idąc za krzyżem i rozważając stacje Męki Pańskiej. Rozważania prowadzą wyznaczeni członkowie Apostolatu. Członkowie Apostolatu biorą również udział w rekolekcjach i dniach skupienia organizowanych przez modelatorkę krajową s.Kingę Szczurek ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych.

Grupa Apostolatu naszej parafii na przestrzeni kilkunastu lat swojego istnienia już kilkakrotnie brała udział w dniach skupienia organizowanych w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach. Dni skupienia organizowane były także w naszej parafii, w parafii Przemienienia Pańskiego w Koszycach Wielkich i w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej. Grupa Apostolska prowadzi także kronikę, w której odnotowuje najważniejsze wydarzenia z jej działalności.

Co roku grupa Apostolatu organizuje sobie opłatek w Domu Katechetycznym, któremu przewodniczy ks. Proboszcz – opiekun duchowy grupy. Łamanie się opłatkiem, życzenia, śpiewanie kolęd to wspaniałe przeżycie, które jeszcze bardziej łączy wspólnotę.

W dniu 8 grudnia 1996 roku cała grupa Apostolatu została oddana w “niewolę” Matce Bożej Niepokalanej poprzez wpis do Rycerstwa Niepokalanej. Każdy z członków otrzymał dyplomik przynależności do Rycerstwa oraz cudowny medalik. Tak przez przynależność do Maryi i poprzez jej wstawiennictwo, pragniemy uprosić duszom wybawienie z ognia czyśćcowego. Członkowie Apostolatu w liczbie 40 osób prenumeruje Rycerza Niepokalanej, który otrzymuje animatorka i rozdaje na comiesięcznym spotkaniu. Przeczytane egzemplarze są niejednokrotnie przekazywane do szpitali czy też zakładu karnego.

W imieniu grupy modlitewnej Apostolatu, serdecznie zachęcamy parafian do licznego włączenia się we wspólne modlitwy w intencji naszych drogich zmarłych.

Animatorka – Anna Gordziejowska

Opiekun: Ks. Proboszcz