XXVI Niedziela Zwykła – 28.09.2025
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
28 września 2025
- Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z kolejną edycją Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego
Drodzy Diecezjalnie!
Wraz z pierwszą niedzielą października rozpoczyna się kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W tym roku zostanie zaprezentowany cykl wykładów poświęconych dziejom głoszenia Ewangelii w pierwotnym Kościele. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach diecezjalnego Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 21.30. Gorąco zachęcam do skorzystania z tej godnej uwagi propozycji edukacyjno-formacyjnej.
Z pasterskim błogosławieństwem,
† Andrzej Jeż, BISKUP TARNOWSKI
- W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
- w poniedziałek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- we wtorek – wspomnienie św. Hieronima
- w środę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
- we czwartek – śś. Aniołów Stróżów
- w sobotę – św. Franciszka z Asyżu
- Rozpoczęły się Misje Święte, które prowadzi ks. dr Jerzy Smoleń. Witamy Go serdecznie i życzymy wielu natchnień Ducha Świętego. Gorąco zapraszamy do skorzystania z tych rekolekcji i odnowienia swojej wiary. Przypominamy, że Sakrament Pokuty i Pojednania będzie sprawowany w wyznaczonych godzinach.
- W środę o godz. 17.30 rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Modlitwa różańcowa w dzień powszedni będzie przed Mszą św. o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie zarówno w kościele, jak i przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych w naszej parafii.
- We czwartek zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Eucharystię o godz. 18.00 a po niej na formacyjne spotkanie.
- Spotkanie uczniów klas siódmych przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania odbędzie się w budynku MOST-u we czwartek na godz. 17.00.
- Młodzież klas ósmych zapraszamy w piątek na Eucharystię o godz. 18.00 a po niej na spotkanie formacyjne.
- W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota października. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych według ustalonego planu.
- Zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu z pierwszego piątku na sobotę.
- W sobotę ks. biskup Leszek Leszkiewicz rozpoczyna wizytację kanoniczną naszej parafii. Serdecznie zapraszam Was na Eucharystię o godz. 18.00. Jako wspólnota parafialna przyjmijmy Księdza Biskupa otwartym sercem. Niech nasza liczna obecność będzie znakiem szacunku do Biskupa i przywiązania do swojej parafii.
- Z racji wizytacji nie będzie Mszy św. wynagradzającej o godz. 19.00.
- W niedzielę drugi dzień wizytacji. To także dzień odpustu ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Na Eucharystię o godz. 8.30 zapraszamy Róże Różańcowe, Apostolat Pomocy Duszom Czyśćcowym, parafialną Caritas, wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. krótkie spotkanie z Księdzem Biskupem i błogosławieństwo tych grup.
- We Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się w intencji Dyrekcji, Pracowników Grupy Azoty S.A i Ich Rodzin, a także w intencji Emerytów i Rencistów. Bożemu Miłosierdziu polecać będziemy Zmarłych Pracowników Zakładów.
- Na Mszę o godz. 11.30 zapraszamy młodzież naszej parafii, LSO, DSM, Bractwo św. Michała Archanioła, Świecki Zakon Karmelitów Bosych oraz wspólnotę Domowego Kościoła.
- Po Mszach św. Grupa Młodzieżowa naszej parafii będzie rozprowadzała ciasta. Złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na formacyjny wyjazd grupy młodzieżowej.
- Z odpustem ku czci św. Teresy związana jest tzw. „Terezjada”. Zwracamy się jeszcze z prośbą do osób indywidualnych i firm o ofiarowywanie fantów na loterię i ufundowanie głównych nagród. Fanty (nowe i nieużywane) można przynosić do środy 1.10 do budynku MOST-u w godz. 10.00 – 12.00.Serdecznie prosimy także o upieczenie ciast i podarowanie ich na Terezjadę. Z góry bardzo serdecznie dziękujemy.
- W dzień parafialnego święta Różaniec o godz. 16.30 poprowadzi wspólnota świeckiego Karmelu działająca przy naszej parafii.
- Zakończeniem dnia odpustowego będzie Msza św. o godz. 19.00 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Liturgię Eucharystii przygotuje i medytację poprowadzi młodzież z naszej parafii pod kierunkiem ks. Bogdana Mikołajczyka.
- Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na potrzeby parafii i diecezji. Niech Bóg błogosławi Wam w życiu rodzinnym, osobistym i zawodowym. Niech Maryja – Królowa Polski i nasza czuwa nad Waszymi rodzinami i domami, tu w Mościcach i wszędzie tam, gdzie żyją Wasi najbliżsi.
- Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Gościa niedzielnego”.
- Jutro swoje imieniny obchodzi ks. Michał Wójcik. Składamy ks. Michałowi najlepsze życzenia wypraszając u Dobrego Pasterza błogosławieństwo i wszelkie dary potrzebne do gorliwej posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Niech Maryja, Matka Kapłanów i Królowa Polski Drogiego Solenizanta otacza swoją macierzyńską opieką i wspomożeniem. Wszystkim Solenizantom składamy najlepsze życzenia.
- Z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. † Irena Szczerba z ul. Dalekiej, Stanisław Piwowarski z ul. Sienkiewicza. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.