Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 31.05.2026 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
31 maja 2026 r.
- Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji 10-lecia kanonizacji o. Stanisława Papczyńskiego
Drodzy Diecezjanie!
W bieżącym roku przypada dziesiąta rocznica kanonizacji ojca Stanisława Papczyńskiego – wybitnego syna ziemi sądeckiej, założyciela Zakonu Marianów, a także patrona dzieci nienarodzonych, rodziców oczekujących potomstwa oraz orędownika dusz czyśćcowych. Postać tego świętego rodaka z Podegrodzia jest dla nas nieustannym wezwaniem do gorliwej wiary i miłości wobec drugiego człowieka. W duchu wdzięczności za dar wyniesienia na ołtarze naszego rodaka, zapraszam serdecznie do udziału w dziękczynnej Mszy Świętej, która będzie sprawowana w niedzielę, 7 czerwca o godzinie 11:00, w kościele parafialnym w Podegrodziu. Niech wspólne świętowanie w miejscu narodzin św. Stanisława Papczyńskiego stanie się dla nas okazją do umocnienia wiary w nas samych i naszych rodzinach. Tych wszystkich, którzy z racji wieku lub choroby nie będą mogli przybyć do Podegrodzia, zachęcam do łączności za pośrednictwem transmisji radiowej naszego diecezjalnego Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
Z serca błogosławię wszystkim Diecezjanom i polecam Was opiece świętego o. Stanisława Papczyńskiego. † Andrzej Jeż, BISKUP TARNOWSKI
- W tym tygodniu w liturgii przeżywamy wspomnienie:
- w poniedziałek – św. Justyna
- w środę – śś. Karola Lwangi i Towarzyszy
- w piątek – św. Bonifacego
- W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30.
- Serdecznie zapraszamy dorosłych oraz młodzież na kolejną katechezę o Eucharystii. Spotkanie odbędzie się w auli „Mostu”, we wtorek o godz. 19.00, a poprowadzi je ks. Dawid.
- We czwartek, obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w niedziele. Msza św. o Najświętszej Eucharystii będzie celebrowana o godz. 10.00. Na Mszę św. i procesję eucharystyczną zapraszamy dzieci z klas trzecich, które w maju przyjęły pierwszą Komunię św. Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne
- W uroczystość Bożego Ciała Eucharystii o godz. 10.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi neoprezbiter ks. Konrad Kramarczyk, który w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską.
- Po Mszy św. w kościele, przejdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Zbylitowską, Kolejową i Letnią. Już teraz serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy włączają się w przygotowanie ołtarzy polowych. Dziękuję za ofiary złożone na zakup kwiatów. Jest to piękny dar serca za Eucharystię, otrzymane łaski i zachowanie od nieszczęścia.
- Przypominamy, że z racji procesji Bożego Ciała Msza św. z godz. 11.30 będzie odprawiona o godz. 12.30.
- Prosimy, aby wybierając się do kościoła i na procesję Bożego Ciała pamiętać o odpowiednim i godnym stroju. Świątynia jest Domem Boga, miejscem modlitwy i religijnego skupienia. Nasz strój w kościele i podczas liturgii (także na zewnątrz świątyni) świadczy o nas jako chrześcijanach i jest znakiem szacunku dla świętego miejsca.
- Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła – w dniach dawnej oktawy – będzie codziennie po Eucharystii o godz. 6.00 i 18.00 (w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 i 17.00). W czasie oktawy nie będzie specjalnego nabożeństwa czerwcowego. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy śpiewali podczas procesji. W związku z wydłużeniem się czasu porannej Eucharystii w oktawie Bożego Ciała, w dzień powszedni nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Intencje Mszy św. będą wywieszone w gablocie. Prosimy o zapoznanie się z grafikiem.
- W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę czerwca. W pierwszy piątek kapłani – w ustalonych godzinach – odwiedzą z posługą sakramentalną chorych.
- Zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę. Dziękujemy Kościołowi Domowemu i Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św. za organizację adoracji.
- W pierwszą sobotę Eucharystia z intencji Róż Różańcowych będzie celebrowana o godz. 19.30, a poprzedzi ją modlitwa różańcowa o godz. 19.00.
- Gorąco dziękujemy za ofiary na tacę i przesyłane na konto naszej parafii. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach i na konto na trwającą renowację drzwi wejściowych. Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serca, zrozumienie i gest chrześcijańskiej pomocy. Naszych Darczyńców polecamy Bożej Opatrzności i matczynemu wstawiennictwu naszej Patronki Maryi Królowej Polski
- Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy w nim omówienie najnowszej encykliki papieża Leona XIV „Magnifica humanitas” (Wielkość człowieczeństwa), w której podejmuje m.in. zagadnienie sztucznej inteligencji. Warto zwrócić uwagę na artykuł „Idą mężczyźni” o pielgrzymce mężczyzn do Piekar Śląskich i męskim przeżywaniu duchowości oraz na wiele innych interesujących artykułów.
- Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. W modlitwach pamiętamy o chorych, przebywających w szpitalach, a także o tych, którzy wyjechali z Mościc i przebywają na obczyźnie z dala od rodzinnego domu.
- Proszono nas o ogłoszenie: Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20, grono pedagogiczne, rada rodziców oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej zapraszają na szkolny piknik rodzinny, który odbędzie się 13.06 w godz. 14.00-17.00 na obiektach szkoły. Przewidujemy oprócz występów uczniów szkoły, wiele atrakcji: kiermasze kulinarne, książkowe, wyroby gastronomii szkolnej. Będą również ciekawe stoiska prowadzone przez nauczycieli i rodziców oraz pokazy sprawności fizycznej.
- Z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. †Władysława Goryczka z ul. Kasztanowej, †Halina Leśniak z ul. Langiewicza oraz †Jerzy Kumecki z ul. Sienkiewicza. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.