UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 17.05.2026 R.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
17 maja 2026 r.
- W liturgii przeżywamy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego
- w przyszłą niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To także dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
- Modlitwy nowennowe przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego odmawiamy codziennie po wieczornej Eucharystii.
- Serdecznie zapraszamy dorosłych oraz młodzież na kolejną katechezę o Eucharystii. Spotkanie odbędzie się w auli „Mostu”, we wtorek o godz. 19.00, a poprowadzi je ks. Dawid.
- Informujemy, że w najbliższy wtorek nie odbędzie się comiesięczne uwielbienie.
- W sobotę, 23.05, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, o godz. 19.15, zapraszamy na nabożeństwo Słowa Bożego z konferencją i modlitwę uwielbienia. Serdecznie zachęcamy do wspólnego czuwania i otwarcia się na dary Ducha Świętego.
- W przyszłą niedzielę w naszym kościele homilie okolicznościowe będzie głosił ks. prof. dr hab. Wiesław Przygoda z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w ramach promocji Towarzystwa Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
- Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (04.06). Tegoroczna procesja będzie przechodziła ulicami: Zbylitowską, przez wiadukt, Kolejową i Letnią. Tam nastąpi zakończenie procesji.
- Dzisiaj oraz w przyszłą i kolejną niedzielę (tzn. 24, 31.05), przy wyjściu z kościoła będzie ustawiona skrzynka, do której można złożyć ofiarę przeznaczoną na zakup kwiatów mających zdobić ołtarze polowe na trasie procesji w uroczystość Bożego Ciała. Z góry serdecznie dziękujemy!
- Codziennie w Kaplicy Wieczystej Adoracji o godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś o godz. 17.00 modlimy się za naszą Ojczyznę i pokój na świecie przyzywając wstawiennictwa patrona Polski św. Andrzeja Boboli.
- Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę w kościele lub przesyłane na konto parafialne a przeznaczone na potrzeby parafii, w tym na renowację drzwi wejściowych do naszego kościoła. Jesteśmy wdzięczni za wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Waszą ofiarność. Wyrażając naszą wdzięczność za tę materialną pomoc, zapewniamy o modlitwie za Ofiarodawców, zwłaszcza w każdą środę wieczorem podczas Nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i podczas Eucharystii.
- Zachęcamy do nabycia najnowszych numerów: „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
- Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Mościc zaprasza na wykład dr. Marka Smoły pt. Rodzina Wojnarskich. Spotkanie odbędzie się w budynku MOSTu 19.05 (wtorek) o godz. 17 00 .
- Proszono nas o następujące ogłoszenie „Zachęcamy do oddania głosu na projekt Mościce mam w sercu 2 w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Inicjatywa zakłada organizację otwartych wydarzeń kulturalnych i integracyjnych związanych z obchodami 100-lecia Mościc, skierowanych do mieszkańców w każdym wieku. Głosowanie trwa od 15 maja. Wesprzyjmy wspólnie kulturę, integrację i rozwój naszej lokalnej społeczności”.
- Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. W modlitwach pamiętamy o wszystkich chorych, a także o tych, którzy wyjechali z Mościc i przebywają na obczyźnie z dala od rodzinnego domu.
- Z naszej parafii w ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Cochara z ul. Ludowej. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.