NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 24.05.2026 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
24 maja 2026 r.
- W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
- jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą celebrowane jak w dzień powszedni (6.00. 6.30, 7.00, 18.00). Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 10.00.
- we wtorek – wspomnienie św. Filipa Neri
- we czwartek Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana. Modlimy się za wszystkich powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. W tym dniu kapłani pielgrzymują do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.
- w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
- Serdecznie zapraszamy dorosłych oraz młodzież na kolejną katechezę o Eucharystii. Spotkanie odbędzie się w auli „Mostu”, we wtorek o godz. 19.00, a poprowadzi je ks. Dawid.
- We wtorek zapraszamy czcicieli św. Michała Archanioła na Eucharystię o godz. 18.00.
- Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30. Dziękujemy za modlitwę przy kapliczkach i krzyżach w naszej parafii.
- W sobotę (30 maja), w tarnowskiej katedrze, biskup Andrzej Jeż udzieli święceń prezbiteratu diakonom z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Diakoni od dzisiaj przeżywają rekolekcje zamknięte będące duchowym przygotowaniem do tej ważnej chwili. Pamiętajmy o kandydatach do święceń (wśród nich jest Konrad Kramarczyk, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską) i módlmy się za nich. Módlmy się także o nowe, święte i gorliwe powołania do kapłaństwa, zwłaszcza z naszej parafii.
- W przyszłą niedzielę (31.05) uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas Komunii św. wielkanocnej i liturgicznego okresu Wielkanocy. Można już zabrać z prezbiterium palmy. Jeszcze raz za ich wykonanie serdecznie dziękujemy.
- Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (04.06). Po Mszy św. w kościele, która rozpocznie się o godz. 10.00, przejdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Zbylitowską, przez wiadukt, Kolejową oraz Letnią.
- W Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 lecz o godz. 12.30.
- Przy wyjściu z kościoła jest ustawiona skrzynka, do której można złożyć ofiarę na zakup kwiatów mających zdobić ołtarze polowe na trasie procesji w uroczystość Bożego Ciała. Serdeczne „Bóg zapłać!”.
- Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” .
- Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby diecezji i parafii, w tym na renowację drzwi wejściowych do naszej świątyni. Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie. Naszych Darczyńców polecamy Bożej Opatrzności i matczynemu wstawiennictwu naszej Patronki Maryi Królowej Polski. Za Was wszystkich modlimy się szczególnie w czasie środowych Mszy św.
- Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- We wtorek obchodzimy Dzień Matki. To okazja, by serdeczniej pomodlić się w intencji naszych Mam dziękując im za serce, dobroć, czułość i opiekę. Wszystkim Mamom naszej parafii życzymy wszelkiego dobra, Bożego błogosławieństwa i bliskości Maryi, która jest wzorem wszystkich matek na ziemi. Dla zmarłych Mam wypraszamy szczęście w niebie.
- W modlitwach pamiętamy o wszystkich chorych. Pamiętamy także o tych, którzy wyjechali z Mościc i przebywają na obczyźnie z dala od rodzinnego domu.
- Nasza parafia organizuje w dniach od 30.05 do 1.06 wycieczkę do Dolnego Śląska. W programie zwiedzanie Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, Wrocławia z przewodnikiem, zamku Książ i kopalni złota w Złotym Potoku. Noclegi w centrum Wrocławia w Ostrowie Tumskim. Koszt 850 złotych od osoby. Zapraszamy również na wycieczkę do Pragi w dniach 27-28 czerwca. Koszt 1100 zł od osoby. Szczegółowy program obydwu wycieczek na folderach do pobrania w zakrystii i kancelarii. Dodatkowe informacje u ks. Michała.
- Wójt Gminy Tarnów prosił, by przekazać zaproszenie na Rodzinny Dzień Dziecka połączony z Powiatowym Dniem Rodzicielstwa Zastępczego, który odbędzie się w Koszycach Małych, w sobotę, 30.05, o godz. 14.00. Szczegóły na stronie internetowej Gminy Tarnów.
- Z naszej parafii odeszli do wieczności śp. †Wanda Kmieć z ul Powstańców Styczniowych, †Michał Chmura z ul. Azotowej, †Wiesław Sajdera z ul. Śląskiej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.